O nás

Naše poslání

Posláním naší práce je navrhnout a vytvořit pro Vás zahradu tak, aby byla součástí Vašeho života a Vašich myšlenek, Vašeho vnitřního klidu a místem k načerpání energie pro Váš život.

 • Ing. arch. Dana Václavíková

  Absolventka oboru architektura na Fakultě architektury VUT v Brně, absolventka ročního kurzu Permakultury, grafička s dlouholetou praxí, velké zkušenosti s koordinací projektů přírodních zahrad pro Waldorfskou základní školu a mateřskou školu v Brně. Specializace na školní přírodní zahrady pro mateřské a základní školy.

 • Ing. Marianna Holušová Ružičková

  Absolventka oboru Záhradná a krajinná architektúra na SPU v Nitre, diplomová práce na téma Permakultura jako designerský systém. Projektování zahrad a veřejných prostranství. Specializace na trvalkové záhony.

 • Čestmír Holuša

  Letité zkušenosti s navrhováním pozemků a s jejich realizacemi. Lektor na kurzech permakultury v ČR a na Slovensku. Praxe v ekologickém zemědělství a na novozélandských rodinných, komunitních a permakulturních farmách. Absolvent kurzu extenzivního ovocnářství na Mendlově univerzitě v Brně.

Při navrhování a realizaci přírodních zahrad vycházíme ze základních principů permakultury

 • Umístění prvků na nejvhodnější místo vzhledem k ostatním prvkům
 • Každý prvek plní více funkcí a každá funkce je zajištěna více prvky (multifunkčnost)
 • Smysluplné a efektivní využívání energie v každém ohledu, práce s obnovitelnými zdroji
 • Využití a vytváření přirozených procesů a koloběhů
 • Intenzivně využívané systémy na malém prostoru
 • Podporování a využívání okrajových efektů
 • Rozmanitost místo jednotvárnosti

Jak pracujeme? Řešení vždy existuje

Naše návrhy zahrad jsou vždy specifické, k danému místu a potřebám jeho uživatelů přistupujeme individuálně. Každé místo má jiné půdní poměry, nadmořskou výšku, podnebí, polohu vůči světovým stranám, reliéf, dosavadní využívání a vegetaci, kterou musíme posoudit stejně jako zvyky a tužby lidí užívající daný pozemek.

 1. Na vaši zahradu nebo pozemek se přijedeme podívat. Necháme Vás přemýšlet a vyptáme se na vaše představy a ideály. Jaké aktivity byste rádi provozovali ve svém každodenním životě? Jaké vůně máte rádi? Na základě podobných otázek společně vyplníme vaši "tabulku přání".
 2. Z této tabulky a rozmluvy vyplyne budoucí využití zahrady.
 3. Navrhneme Vám předběžnou kalkulaci návrhu zahrady.
 4. Zpracujeme návrh kompozičního uspořádání.
 5. Odsouhlasený návrh zpracujeme do konečné podoby.
 6. V případě zájmu Vám navrhneme jednotlivé kroky realizace projektu.
 7. Vaši zahradu zrealizujeme, nebo realizaci zajistíme.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací