Školní zahrady a hřiště

„Vnímejte s dětmi přírodu všemi smysly.“

Přírodní zahrada pro mateřské školy je prostor, kde se děti mohou seznámit s přírodou a kde si mohou svobodně hrát a tím rozvíjet svou motoriku i své obrazové a symbolické myšlení.  V zahradě pro základní školy se žáci seznamují s fungováním přírodních zákonitostí, učí se být dobrými správci krajiny a rozvíjí své teoretické dovednosti v praxi. Přírodní dětská hřiště ve veřejných prostorech vytvářejí zajímavý a inspirativní prostor pro trávení volného času dětí i mládeže.

My se proto snažíme přetvářet nevyužité pozemky u mateřských a základních škol, školních dvorů na vzdělávací a pěstitelské zahrady, kde se děti mohou seznámit s přírodou a kde si mohou svobodně vytvářet své vlastní hry a tím rozvíjet svou motoriku i své obrazové a symbolické myšlení.

Konstrukční prvky takové přírodní zahrady či školního hřiště mohou být rozmanité, od půdy, přes vodu, kameny až po rostliny. Všechny přírodní živly či elementy – oheň, voda, vzduch a země jsou pro děti důležité. My se je tedy snažíme zohlednit v návrhu a především spolupracovat s pedagogy, rodiči, dětmi a vedením školy. Jen tak může výsledné dětské hřiště v mateřské či základní škole v přírodním stylu být využíváno k maximální spokojenosti dětí, pedagogů a rodičů. 

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací